teisipäev, 28. mai 2019

Preemiaekskursioon A Le Coqi































Veebruaris kuulutas MTÜ Ökokratt, Puhta vee teemapark ja vee asjatundjate grupp koos õpetajatega välja üleriigilise üliõpilaste ja õpilaste vee-alaste uurimistööde konkursi, kuhu oodati töid, kus käsitletakse oma kokkupuuteid joogiveega, kogemusi veetarbimisel või vee kasutamisel, vee mõjust tervisele, sooritusvõimele (näiteks, kas vesi on seda parandanud või hoopis kahandanud).
Konkursi eesmärgiks oli  teadvustada puhta joogivee tähtsust, selle mõju tervisele ja loodusele ning tutvustada avalikkusele selle reostamise ennetamise võimalusi.
Konkursile saatis oma uurimistöö ka meie kooli 3. klass. Rahvusvahelisel veepäeval tõi vallavanem Andrus Seeme sõnumi, et oleme selle konkursi võitjad.
Peale esimeliste auhindade oli auhinnaks ka ekskursioon Tartu A Le Coqi ja Värska Vee teahastesse.
28. mail saigi ekskursioon teoks.
Saime teada, et A. Le Coq on Eesti vanim ja suurim joogitootja, kelle tootevalikust leiab 11 erinevat tootegruppi. Neist suurim on õllede tooteportfell, järgnevad mahl, vesi ja karastusjook ning ülejäänud tootegrupid – siidrid, lahjad alkohoolsed joogid, Active mahlajoogid, spordi- ja energiajoogid, siirupid ning kali. Ettevõte seisab hea Eesti joogikultuuri säilimise ja arendamise eest, hoides au sees nii vanu joogitootmise traditsioone kui ka uuendades pidevalt oma tootehulka pakkumaks tarbijatele üha uusi ja tervislikke maitsekombinatsioone.
Tehas ise oli päratult suur! Meie hämmastuseks liikus tsehhides vaid üksikuid inimesi – enamuse tööst teevad kaasajal ära robotid. Nägime, kuidas väikesest plastikpudelist valmis rõhu all suur pooleteist- või kaheliitrine pudel, kuidas jook sinna villiti, see sildiga markeeriti, robot pudelid pakendas ja autole laadis.
Vahva oli vaade Tartu linnale kuulsast A Le Coqi tornist!
Tore oli A Le Coqi Õllemuuseumi külastamine. Õllemuuseum paikneb A. Le Coq’i territooriumil 1898. a. valminud linnasetornis. Muuseum asub kuuel korrusel ja väljapanekul on üle 2000 eksponaadi. Ekspositsioon jutustab maailma ja Eesti õlletegemisest alates muinas-Egiptuse õllekultuurist kuni tänapäevani. Vaadata saab nii koduõlle tegemise riistu kui ka vanu tööstuslikke õlleseadmeid. Loomulikult ei puudu muuseumist õllekorgid, -pudelid, -kannud ja -vaadid.
Õllemuuseumis saime maitsta erinevaid tehase karastusjooke ja smuutisid. A Le Coq pani lastele kaasa priske koti erinevate jookidega.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar